ONLINE SATIŞ
0312 349 0 349

1963 yılında Ahmet GÜL tarafından kurulan firmamız, 20m2’ lik alanda ahşap torna imalatı ile ticaret hayatına başlamıştır.

1980 yılına kadar Ağaç torna imalat ve satışı yapan firmamız günün şartları göre imalatı bırakarak teknik hırdavat ve mobilya aksesuar satışına başlamıştır.

1991 yılında büyüme yolunda ilk adımlarını atan Orjinal, showroom tarzındaki ilk şubesini açmış, bu atılımla ürün çeşitliliği artırmıştır.

1998 yılında yeni ürün gamı olarak ankastre ürünleri satışına başlanmıştır. Henüz Türkiye’de kullanımı yaygın değilken, sadece mimarların bildiği bu ürünleri Orijinal ayrıcalığıyla satılmaktaydı. Firmamız Bu konudaki tecrübesi ve sektördeki ilk olma fırsatıyla ankastre ürünlerin tanıtımında etkin rol oynamıştır.

2003 yılının başında daha büyük bir alana sahip bugün bulunduğu binanın yarı kısmına taşınarak sektörde ağır ve emin adımlarla yürümeye devam etmiştir.

2014 yılı itibariyle bugünkü mevcut bina ile alan birleştirmesi yapan firmamız 3.000m2’ lik showroomu ve 10.000m2’ lik depolama alanı ile büyük bir binada hizmet vermeye devam ediyor.

Ürün gamında çeşitliliğe önem veren Orijinal, Ankastre ürünler başta olmak üzere, mobilya aksesuarları, teknik hırdavat, salon, bahçe yaşam alanları, buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makineleri, elektrikli ev aletleri, banyo-mutfak aksesuarları, kapı kolu ve mobilya kulpları, gardrop aksesuarları ve dolap içi sistemleri gibi farkı kategorilerde yaklaşık 24bin çeşidi bulunmaktadır.
Firmamız yeni binasında araç otopark düzeni, rampa ve asansör ile engelsiz gezinti imkanı, yürüyen merdivenli modern showroomu ile ergonomik bir yapıya kavuşmuştur.